LAZDŲ MOSTIS

lkaralieneLazdų karalienė/moteris. Ugningojo sosto karalienė
Savivalė.
Ji – tai tigrė, tai kačiukas; Lazdų karalienė mėgaujasi žaidimu, peštynėmis ir medžiokle.
Lazda yra varpos ir raganos šluotos simbolis. Juodos katės motyvas kai kuriuose kortų variantuose simbolizuoja atkaklumą, pašėlusį gyvenimą ir seksualumą, netgi mirties ir mirties baimės įveikimą, tačiau kartu ir neabejotiną agresyvumą ir „gudrią” klastą.
Ši moteris įrodė savo pranašumą prieš kitus: varžovai ir varžovės nugalėti. Dabar galima sau leisti pailsėti. Iš esmės, tai korta, linkinti gero.
Liaukitės vaikytis laimę ir sutikite su tuo, kas yra iš tikrųjų, įskaitant jūsų poreikius, pomėgius, antipatijas.
Šalia Mago kortos gali reikšti slaptą meilės ryšį.

 

1tmptl_separator3lkaraliusLazdų karalius/princas/vyras. Kunigaikštis ugnies vežime
Ugnies išbandymas.
Čia kalbama apie ugnies valdymą, motyvų ir siekių suverenumą, valdžią ir valią.
Jūs taip pat galite pereiti ugnies išbandymus ir juos formuoti. Maža to, jie jums būtini, nes tik ugnyje, sudegus nereikalingiems dalykams, iškyla taurumas. Jūsų galios susilieja vienybėje. Ir tik tada, kai ugnies išbandymams neabejodami pritarsite, įstengsite nubrėžti reikalingą ribą ir efektyviai apsisaugoti nuo žalingo streso.
Tai protingas vadovas, geras šeimos tėvas, patikimas partneris. Tai žmogus, kuris daug ko pasiekė, moka blaiviai vertinti savo galimybes ir tiksliai žino, kur nuves vienos ar kitos jo pastangos. Pasiekimai jo nepatenkina – jis nori vis daugiau ir daugiau, nes bijo, kad nesiekdamas daugiau, praras ir tai, ką jau turi. Kai baigiasi vienas mūšis, pradedamas kitas.
Priimkite jums skirtas užduotis, iššūkius ir būtinumus. Dėl to, kas jūsų širdžiai rūpi, eikite per ugnį.
Šalia Bepročio kortos gali reikšti didelius nemalonumus tarnyboje. Šalia Arkano X arba Keturių Kalavijų reiškia turtus arba turtuolį, su Dviem Taurėm – laimingą meilę.

1tmptl_separator3lriterisLazdų riteris/išminčius. Ugnies dvasių valdovas
Gyvenimo kelionė.
Paprastai šią kortą būrėjai aiškina: „Jūsų laukia didelė kelionė”. Visomis galimomis prasmėmis.
Jumyse glūdi milžiniškos jėgos, ištvermė ir toli siekiantys tikslai. Nesnauskite! Jums pakaks jėgų dėl tikslo pereiti ugnį, taip pat įveikti troškulio atkarpą. Nepasimeskite dykumoje ir nevaidinkite dykūno! Daug svarbiau pradėti įgyvendinti didžias savo svajones ir didžius tikslus. Tada liepsna jus ne tik skatins, bet ir suteiks taurumo. Kuo labiau į save gilinsitės, tuo geriau galėsite stebėti save iš šalies ir save pranokti!
Štai žmogus, pasiruošęs veikti; jis žino, kad jam teks atlaikyti žiaurią konkurenciją, ir tam pasiruošęs. Jis nėra linkęs kenkti kitiems, jo tikslas – įsitvirtinti.
Šalia Mago kortos – kelionė; šalia kortos, kuri vaizduoja klausiantįjį – nuosavybės praradimą.

 

1tmptl_separator3lvaletasLazdų berniukas/pažas/princesė/vaikas. Rožė iš ugnies dvaro
Jaunatviški jausmai.
Nesvarbu, gyvenimas skaičiuoja jums daug ar nelabai daug metų, čia jūs patirsite naujų siūlymų, naujų iššūkių, galimybių, išbandymų ir valios bei gyvybingumo patvirtinimą.
Leiskitės į žaidimą. Susidurkite su naujais žmonėmis, naujomis idėjomis ir naujais kasdienybės keliais. Sekite jais. Jei atrasite „naują liepsną”, būkite atviras naujai patirčiai. Nebūtina visų naujovių matuoti ligšioline jūsų patirtimi.
Venkite paviršutiniškumo ir nereikalingo dramatizavimo. Nepražiopsokite šio jūsų laimės momento ir išnaudokite jį.
Jūsų laukia greitos žinios apie jums artimus žmones. Dešinėje nuo Kovos Vežimo – laukia kelionė; dešinėje nuo Teismo kortos – stambūs atradimai, pirkiniai.

 

1tmptl_separator3ltuzasLazdų tūzas. Ugnies jėgų šaknis
Ugnies esybė, ištakos, visa jos galybė.
Priimkite dar kartą jums iš naujo dovanojamą ugnį ir gyvybingumą kaip gyvenimo dovaną.
Lazda, varpos ir raganos šluotos simbolis, įkūnija seksualumą, taip pat savęs įtvirtinimo jėgas, mūsų valią ir nuostabų gebėjimą save peraugti, pasiekti naujų laimėjimų ir patraukti naujais keliais.
Yra ne tik „pagrindiniai” savisaugos ir dauginimosi instinktai, bet ir „kultūriniai” – meilė ir agresija. Jei paimsite lazdą į rankas iš naujo, turėsite progą atrasti naujas galimybes meilei ir teigiamoms agresijoms, kad geriau pavyktų apsisaugoti nuo nelauktų meilės ir (neigiamų) agresijų aspektų. Drąsiai imkitės reikalo – ir sėkmė bus jūsų, sako ši korta.
Šalia Velnio kortos žada nesantuokinius vaikus.

 

1tmptl_separator3lduDvi lazdos. Valdžios valdovas
Laikas pradėti – laikas valdyti.
Jūs esate apimtas budimo ir pradžios džiaugsmo bei naštos. „Pradėti visada sunku.” Pažinkite dabar šį ypatingą pradžios stebuklą. Leiskite sau judėti, uždekite save ir savo draugus iš naujo.
Pradžios menas yra mokėjimas kažką pradėti su daugeliu žmonių, užduočių ir energijų. Šį amatą įvaldo tik gebantys tapti pradininkais. Tapkite pirmuoju tam tikroje srityje ar tam tikrame reikale. Kiekvienas žmogus savo karalystę valdo. Ir čia jis ar ji yra nepakeičiami ir nepakartojami.
Išdėstyme ši korta dažnai žmogui siūlo susimąstyti, ar verta pulti pildyti numatytą reikalą: viskas pavyks, bet ar neteks nusivilti? Kai kuriais atvejais ši korta reiškia išėjimą, kažkieno iš artimųjų atitolimą. Jei šalia nepalanki korta, Dviejų lazdų korta gali reikšti artimo žmogaus mirtį. Šalia Taurių Tūzo ar Trijų Taurių kortos gali reikšti malonią staigmeną.

 

1tmptl_separator33lTrys lazdos. Nustatytos jėgos valdovas
Jūsų „vieta po saule”.
Raskite ir apgyvendinkite šią saulėtą savo vietą. Stenkitės dėl savo sumanymų, pradėkite juos, net jei kiti dar abejoja. Jei jūs visiškai atsiduosite, sugebėsite „užkrėsti” ir pavilioti paskui save kitus. Prireikus parodykite savo nagus, o kai jus užplūs ir šildys gyvenimo jėga, tai mėgaukitės šiuo malonumu, kiek tik galite.
Rasti savo „vietą po saule”, vadinasi, pasiekti „gyvenimo vidurį”. O tai reiškia, kad būdamas suaugęs ar būdama suaugusi jūs vėl tampate vaiku. Tai tarsi asmeninis atgimimas. Atgimimas pačiame šio gyvenimo viduryje!
Tai – Keliautojas; žmogus, savo laiku leidęsis į tolimą ir pavojingą kelią, kad nueitų iki jūros. Jo kelias buvo sunkus, jis pavargo, bet savo tikslą pasiekė: jūra – tai naujas pasaulis, naujas gyvenimas. Dabar jis laisvas nuo praeities naštos.
Tai korta, žadanti sėkmę pradėtame darbe, o šalia Arkano XXII (0) ir Arkano II  -draugystę su protingu žmogumi.

1tmptl_separator34lKeturios lazdos. Nuodugnaus darbo valdovas
Stiprių priešybių ir įkvepiančių aukštųjų energijų tarpsnis.
Jūs patekote į jėgų sąveikos vietą!
Tokią jėgų sąveiką užtiksite ne tik tam tikroje gamtos vietovėje ar magiškoje aplinkoje. Jėgos centrus rasite visur, kur jie optimaliai gali pasireikšti, o sykiu jie yra klestinčio jūsų gyvenimo prielaida.
Čia kalbama apie „kirbėjimą pilve” ir apie jus apimantį ir jus peraugantį tą kirbėjimą. Čiupkit jautį už ragų ir jį išjodinėkit!
Šią kortą kai kurie dar vadina Sodu. Ji lyg ir kviečia jus į džiaugsmą ir linksmybes. Gyvenimas nuostabus! Draugystė, meilė, mieli žmogiški santykiai apgaubia jūsų kelią. Jūsų laukia draugai ir artimi žmonės – eikite pas juos, jūs jiems reikalingi.

 

1tmptl_separator35lPenkios lazdos. Kovos valdovas
Valios kvintesencija.
Tai, ko jūs ir kiti tikrai norite, tiesiog nėra aišku ir nuolat kinta.
Todėl būtų labai naudinga leisti, pavyzdžiui, tam tikroje situacijoje jumyse veikiantiems skirtingiems instinktams ir energijoms vėl ir vėl, be paliovos tarpusavyje rungtis ir lenktyniauti, kad galima būtų nustatyti, kur link tuo momentu reikėtų krypti.
Atsisakykite savo mėginimo išbandyti savo valios stiprybę įgyvendindami tai, kas kažkada jums buvo svarbu. Pati įvykių tėkmė greičiau parodys, ko jūs trokštate ir ko iš jūsų „nori” gyvenimas. Ne visada lengva suvokti šiuos impulsus. Tačiau juos pajusti yra be galo svarbu. Čia glūdi sąveikos nauda: jėgų sąveika atskleidžia vidinius motyvus ir ketinimus, tuo ištraukdama „valią” į paviršių.
Kol kas tai, ką jūs darote, neduos jokių rezultatų. Jums reikėtų savo tikslą suformuluoti tiksliau – ir užsitikrinti kitų žmonių palaikymą.

1tmptl_separator36lŠešios lazdos. Pergalės valdovas
Menas „būti gerai pasirengusiam” ką nors nuveikti.
Užduotis – nesiblaškant sujungti tarpusavyje tvirtumą ir silpnumą, įvairius siekius.
Apginkite tai, kas jaudina jūsų širdį, ir tam skirkite visas savo jėgas. Saugokitės ir slėpkitės nuo netikro didvyriškumo, kuris nepripažįsta silpnumo. Venkite netikro neryžtingumo ar bejėgiško kuklumo, nieko nelaukiančių iš savo tvirtumo.
Dabar jums ypač svarbu suprasti savo norus ir baimes. Kurie norai yra šiuo metu svarbūs? Kurios baimės pagrįstos?
Jei kalbėsime apie žmogų, tai ši korta simbolizuoja triumfuojantį, pasiekusį savo tikslą, įvykdžiusį sunkiausią užduotį žmogų. Tik ar viskas tikrai taip kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio?

 

1tmptl_separator37lSeptynios lazdos. Vyriškumo valdovas
„Geismų gyvenimo” laimė.
Jūsų gebėjimas suprasti ir atsižvelgti į savo ir kitų instinktus, impulsus ir ketinimus.
Įvairūs veiksmai ir ambicijos čia tik pakenktų. Naudojamas jėgas lemia apgalvotas lygis ir „atidirbtas” stilius. Tikslas ir atpildas – jūs pasieksite daugiau mažiau save vargindami. Tai yra tarsi stebuklas ir tai puiku! Ir visgi tai nėra nesuvokiama, atsakymas, priešingai, akivaizdus: taip, kaip mes įprantame atlikti namų darbus, išmokstame kompiuterių kalbas ar valstybės biudžeto projektus būdami suaugę, t.y. tai, ko vaikas neįsivaizduoja, mes gyvenime pasiekiame suverenumą padedami daugelio stiprių energijų. Mes tik privalome ir šičia išmokti gyvenimo pamoką.
Tai žmogus išsigandęs, bet jo baimės nepagrįstos. Ten, kur jūs matote pavojų, jo iš tikrųjų nėra. Tamsiame kambaryje nėra pabaisų, jis tuščias.
Merginai gali reikšti greitą norų išsipildymą, o šalia Šventiko kortos – vedybas.

1tmptl_separator38lAštuonios lazdos. Greičio valdovas
„Niekas neįvyks, kol pats neleisi” (Jo Engeris).
Daug projektų žlunga ne dėl drąsos naujovėms, o dėl nepakankamo atsisveikinimo su tuo, kas atgyveno. „Mielos priklausomybės” ir pasenęs supratimas gali atrodyti kaip padėtis be išeities. Tačiau jeigu jūs vadovausitės savo ir kitų dalyvaujančių tikrais norais, galėsite išsilaisvinti iš kliuvinių ir trukdymų be nuostolių ir pralaimėjimų.
Jauskite po kojomis žemę. Nejausdami pagrindo nulėksite į niekieno žemę. Tačiau jei jau lėksite, tai leiskitės nešamas ir skraidinamas.
Korta simbolizuoja dabartinį laiko momentą – ČIA ir DABAR. Bet Aštuoniukė – tai ir jėgos simbolis. Neburk ateities, sako ši korta, naudokis diena, senolių žodžiais: „jaunystė greitai praeina, gaudyk bėgantį laiką…”
Ji neduoda tiesioginio atsakymo į klausimą, o tik nurodo, kad atsakymo laikas dar neatėjo. Dabar ne šis klausimas svarbiausias; geriau jėgas panaudoti kažkam kitam…
Viengungiui ši korta žada kelionę – malonią, jei korta guli šalia Taurių mosties kortų; nuobodžią, jei guli šalia Dinarų.

1tmptl_separator39lDevynios lazdos. Didelės jėgos valdovas
Norų pildymo menas.
„Laimė nėra tik laimės dalykas”, taip pat tai nėra likimas, tai – jūsų gebėjimas rasti ir pataikyti į tikrus taikinius.
Ištirkite save ir savo draugus: laimės supratimas kiekvieną kartą susijęs su sėkme esminius norus atskirti nuo neesminių ir bent keleto tokių svarbių norų įgyvendinimu.
Tai susiję ir su baimėmis: čia reikia skirti pagrįstas baimes nuo nepagrįstų ir vėlgi mažiausiai keletą nepagrįstų baimių panaikinti.
Tai žmogus, kuriam ką tik teko atlaikyti sunkų mūšį, ir jis vis dar juo gyvena, vis dar dairosi priešų. Laikas užsiimti taikiais darbais, galbūt pagaliau padirbėti su savimi, jėgas ir laiką paskirti dvasiniam vystymuisi.
Jūreiviui ji pranašauja audrą, o šalia neigiamų kortų – ir laivo sudužimą. Šalia Šventiko kortos gali reikšti kokios nors galūnės sunegalavimą.

1tmptl_separator310lDešimt lazdų. Priespaudos valdovas
Medkirčio archetipas.
Iš pradžių iš miško atnešamas medis, paskui tas stambus rąstas įpjaunamas, įspraudžiamas pleištas ir toliau smulkinamas tol, kol lieka malkos ir degios pliauskos.
Tokia operacijų grandinė, transformuojanti pirmykštę gamtos galią į smulkiausias gyvas energijas, kol pagaliau medis suliepsnoja, ir prieš tai buvusi įkalinta materijos energija išlaisvinama. Jei jūs šį ryšį prarasite, priskaldysite tik šipulių, daug skiedrų ir viskas nueis niekais. Tačiau jeigu dideles problemas ir svarbias užduotis suskirstysite taip, kad galėtumėte jas pažaboti ir išspręsti, tai jūs išmintingai paversite stambų rąstą pliauskomis.
Ši korta reiškia žmogų, užsikrovusį per daug – atsakingumas, kuris ne jo jėgoms, arba įsipareigojimai, kurių jis nepajėgus išpildyti. Vietoj to, kad žengtų toliau su šia našta, jam reikia sustoti, numesti jos bent dalį ir apsižvalgyti: kur jis nuėjo ir ar verta šį krūvį nešti toliau?
Tai korta, pranašaujanti katastrofą ir bankrotą. Šalia Mėnulio kortos reiškia apgaulę žmogaus, kuris save vadino jūsų draugu.

Comments are closed.