Taro kortos ir keturi elementai

Interpretuodami esančias 56 mažąsias kortas turime keturis elementus, kurie pagal bendrus bruožus priskiriami ir prie keturių Mažųjų Arkanų mosčių:

Ugnis

Ugnies stichijai atstovauja Žąslai (Lazdos). Jie įkūnija valią, gyvenimo energiją, būties džiaugsmą ir savęs įtvirtinimą, meniškumą, kūrybines galias ir augimą. Lazdų pasaulis yra sprendimų ir žygių, įgyvendinimo ir galios pasaulis. Lazdos aiškina veiksmus ir susidūrimus, identiškumą, pasitikėjimą savimi, intuiciją, žavėjimąsi ir sėkmę.
Prie Lazdų ir ugnies stichijos priskiriami Avino, Liūto ir Šaulio zodiako ženklai.

Vanduo

Vandens stichijai atstovauja Taurės, kurios įkūnija sielą, vidinį gyvenimą ir pasąmonę. Jų pasaulis yra jausmų, nuotaikų ir nuojautų, vidinio balso ir dvasinės patirties pasaulis. Jos aiškina sielos pojūčius ir dvasines žinias, prasmę ir reikšmę, džiaugsmą, gedulą ir išsipildymą.
Prie Taurių ir vandens stichijos priskiriami Vėžio, Skorpiono ir Žuvų zodiako ženklai.

Oras

Oro stichijai atstovauja Kalavijai arba Kristalai. Jie įkūnija protą arba protinę galią, suvokimą, žinias, intelektą. Kalavijų pasaulis yra suvokimo ir sprendimų, sumanymų ir vertinimų pasaulis. Kalavijai pasakoja apie mintis ir vizijas, sąmoningą ir aiškų žvilgsnį į pasaulį ir save, originalumą, laisvę, mokymosi procesus ir suprantamumą.
Prie Kalavijų ir oro stichijos priskiriami Svarstyklių, Vandenio ir Dvynių zodiako ženklai.

Žemė

Žemės stichijai atstovauja Monetos, Diskai, Pasauliai. Jie įkūnija praktinius gebėjimus ir asmeninius talentus, kūną ir jo pojūčius, konkretų materialų gyvenimo apipavidalinimą ir aplinkos kūrimą. Diskų pasaulis yra išvadų, faktų ir padarinių, kūno pojūčių ir rūpinimosi kūnu pasaulis. Jie pasakoja apie asmeninį ir bendrą visuomeninį darbą ir derlių, ryšį su žeme ir saugumą.
Prie Diskų ir žemės stichijos priskiriami Ožiaragio, Jaučio ir Mergelės zodiako ženklai.

Comments are closed.