XV – VELNIAS / ŽAIDŽIANTIS VELNIAS

Laiko jėgų vaikas

Ši korta kalba apie tai, kad blogis yra žmogaus sudėtinė dalis, taip pat ir viso gyvenimo. Tuo pat metu kortos grafika nurodo, kad ugnis gali būti šviesa.

Velnio korta simbolizuoja gundymus – polinkius, apie kuriuos sąmoningai pamirštama, arba tiesiog nenorima jų pripažinti, o tuomet jie pasireiškia pačiu neįprasčiausiu būdu. Vienintelis būdas su jais kovoti – nebėgti nuo to, kas draudžiama, o priimti viską taip, kaip yra, pereiti per išbandymus ir palikti praeityje: ne toks tas velnias baisus, kokiu jį vaizduoja.

Kortos reikšmė:

Tu galvoji, kad tai velnias tavo sielą
Paėmė į nelaisvę? Tu manai, kad
išsivaduoti iš šio užburto rato neįmanoma?
Jokia grandinė neveržia kaklo,
O guli laisva. Verta ją nuimti – ir
Galas nelaisvei! Ką, pagal tave, ta
Grandinė beįkūnytų: meilę, žaidimą,
Alkoholį ar dar ką, – pats sau ją
Užsidėjai. Ir nusiimti gali pats.
Pradėdamas naują gyvenimo etapą, žinoma,
Gali duoti valią savo pomėgiams –
Bet ar ši „uvertiūra” neužsitęsė?

Tiesiai reiškia grynai materialių ir fizinių gėrybių troškimą, praturtėjimo troškimą (turtai suprantami kaip noras valdyti). Taip pat gali reikšti dideles pastangas, kurių tikslas – materiali sėkmė, įžymumas, sėkmingas įvykis. Kartais korta kalba apie tai, kad esate savo jausmų nelaisvėj, apie geidulingumą, erotiškumą. Kai kada traktuojama kaip svarbių sprendimų arba galutinio pasirinkimo ženklas.

Perversta – tai piktnaudžiavimo jėga simbolis, pastangų koncentravimas išskirtinai materialioms gėrybėms gauti. Jei šioje pozicijoje korta sujungta su gerom kortom, tai gali pranašauti malonius meilės ryšius, naudingus reikalus, gerus santykius su priešingos lyties atstovais.

 

Ankstesnė korta: XIV – Santūrumas | Kita korta: XVI – Bokštas

Comments are closed.