Mokomės Taro meno. Didžiausi iššūkiai ir kaip juos įveikti

Karts nuo karto man vis iškyla klausimas: „Su kokia problema ar iššūkiu dažniausiai susiduria tie, kurie pradeda mokytis Taro meno?”. Uždaviau šį klausimą keliuose forumuose ir tikėjausi, jog sulauksiu tokių atsakymų, kaip kad sunkiausia išmokti visų 78 kortų reikšmes arba tiesiog rasti tam laiko… Pasirodo, suklydau! Tai gi, šiandienos įraše noriu su jumis pasidalinti, kas gi iš tiesų apsunkina Taro studijų kelią ir kaip tas problemas, tuos iššūkius pašalinti iš savo gyvenimo.

Išmokite pasitikėti savo intuicija

Vienas iš svarbiausių Taro kortų skaitymo-aiškinimo elementų – išmokti pasitikėti savo intuicija:

„Pagrindinė problema, kurią turėjau su Taro, buvo ta, kad nežinojau, o gal tiesiog nemokėjau „paleisti” knygas ir išmokti pasitikėti savo vidiniu balsu.”
***
„Man sunkiausia buvo atsisakyti įvairių taisyklių ir leisti pasireikšti savo pačios intuicijai. Kai tik pradėjau, vis susidurdavau su problema: kaip turėčiau aiškinti kortas.”
***
„Sunkiausia buvo patikėti savimi.”

Išmokti pasitikėti savo intuicija yra tiesiog būtina, jei planuojate tapti profesionaliu Taro aiškintoju, taip sakant, žengti tą žingsnį, kuris skiria mėgėją nuo profesionalo. Kiekvienas gali atsiversti knygą ir pasižiūrėti ką viena ar kita Taro korta reiškia ir pasirinkti labiausiai prie dūšios limpančią interpretaciją. Bet norint perskaityti tarp eilučių ir supinti istoriją iš to, kas atsiveria prieš tavo akis – tam reikia tikrai pasitikėti ir savimi, ir intuicija. Tik tokiu atveju Taro atsivers visu savo grožiu ir leis pasiekti giliai kortose paslėptą informaciją.

Štai keletas greitų patarimų kaip išmokti pasitikėti savo intuicija:

  • Tylos praktika. Su šia technika galite susipažinti paskaitę Eckhart Tolle knygą The Power of Now: A Guide to Spiritual Enlightenment. Išmokite nutildyti mintis ir įsiklausyti į tylą. Tai labai svarbu norint išmokti nutildyti visą tą plepėjimą galvoje ir leisti pasireikšti savo vidiniam balsui. Prieš kiekvieną skaitymą / aiškinimą – sustok ir įsiklausyk į tylą…
  • Taro kortų meditacija. Išsirinkite vieną kortą ir pasidėkite ją prieš save. Leiskite nurimti mintims, o tuomet pradėkite stebėti kokie įvaizdžiai, jausmai, energijos ir pan. jus tuo metu aplanko. Pasistenkite pamiršti visas tradicines ir nusistovėjusias Taro kortų reikšmes, geriau susikoncentruokite ties tuo, ką iš tiesų šiai kortai jaučiate ir kas joje slepiasi.
  • Įsiklausymas į sapnus. Mūsų sapnai – puikus ir neišsenkantis pasąmoninės informacijos šaltinis. Vesdami savo sapnų žurnalą, po kažkurio laiko pradėsite pastebėti savotiškus ryšius tarp jūsų sapnų ir realybės. Jei turite svarbų klausimą ar problemą, medituokite ties tuo prieš eidami miegoti, o ryte, kai tik nubusite, užrašykite savo sapną. Tikrai galite rasti atsakymą į savo klausimą.
  • Pasinaudokite kortų dėliojimo būdu „be dėliojimo būdo”. Vietoje to, kad pasinaudotumėte nustatytu Taro kortų dėliojimo būdu, kitą kartą, kai turėsite klausimų, pradėkite nuo vienos kortos. Susitelkite ties korta ir tuo, ką ji bando jums pasakyti. Vėliau pasinaudokite ta pačia Taro korta tam, kad suformuluotumėte kitą klausimą. Tęskite šį procesą tol, kol suvoksite, kad atsakymą į savo klausimą (ar problemą) jau turite.

Istorijos kūrimas

„Didžiausia problema man kyla tuomet, kai iš išdėliotų prieš mane kortų turiu sudėlioti tarpusavyje susijusią istoriją ir nenukrypti nuo problemos.”
***
„Man kyla problema susieti vieną kortą su kita, ypač dėlionėse… Viską sujungti į visumą – ne mano jėgoms.”

Antras ir tikrai didelis iššūkis – tai žinojimas kaip skirtingas Taro kortas sujungti į tarpusavyje susijusią istoriją, kuri turi ir prasmę, ir įžvalgą apie tai, kas iš tiesų vyksta. Dažnai, kai pasižiūrime į Taro kortų reikšmes, randame labai daug bendros informacijos, priskirtos vienai ar kitai kortai, bet susiduriame su problema, kai reikia suvokti kokiu būdu ta korta siejasi su mūsų sprendžiama problema. Arba, mes žinome ką reiškia kiekviena korta atskirai, bet kai jos visos kartu guli atverstos priešais mus, kaip visame tame pamatyti bendrą paveikslą, kuris turėtų prasmę ir mūsų klientui?

Štai keletas greitų patarimų kaip iš savo Taro kortų dėlionės sukurti istoriją:

  • Ieškokite ryšių ir pasikartojimų. Ar dauguma kortų iš tos pačios mosties? Kokie simboliai ar spalvos dominuoja tarp išdėstytų kortų? Ar dauguma kortų iš Didžiojo Arkano? Ieškokite ryšių ir pasikartojimų, raskite bendrą raktą, kuris sietųsi su aiškinimu. Pavyzdžiui, jei dauguma išdėstytų kortų yra iš Taurių mosties, tuomet tai siejasi su emocine problema; arba, jei dauguma kortų apverstos aukštyn kojom, tuomet turime problemų dėl įvairių smulkių nesusipratimų ir painiavos, kuriuos daugiau ar mažiau nusako išdėstytos kortos.
  • Išmokite Elementų tarpusavio ryšius. Dažnai, kai pasiūlau šį būdą savo mokiniams, išgirstu komentarą: „Kai pradėjau naudotis Elementų tarpusavio ryšiais, viskas tapo daug paprasčiau ir suprantamiau”. Pavyzdžiui, tokios poros kaip Ugnis ir Vanduo arba Oras ir Žemė – vienas kitą silpnina; visos kitos kombinacijos – stiprina. Jei norite daugiau informacijos apie Elementų ryšius, galite pasiskaityti Raven’s Tarot Site: Elemental Dignities (anglų k.). Artimiausiu metu pasistengsiu apie tai paruošti platesnį straipsnį.
  • Tiesiog sukurkite santrauką. Genialumas slypi paprastume. Neieškokite sudėtingų ryšių, į viską pažiūrėkite paprastai, taip, lyg turėtumėte paruošti vienos pastraipos santrauką iš viso to, kas atsiveria prieš akis. Pasižiūrėkite į kiekvieną kortą atskirai, pasižiūrėkite į jas bendrai ir pagalvokite: Jei turėčiau savo klientui į jo problemą atsakyti tik keliais sakiniais, kokie jie būtų? Tai savotiškai pastumia mus matyti bendrą vaizdą, o ne atskiras kortas. Pabandykite, gal ir jums tai padės…
  • Praktika. Išsirinkite paprastą Trijų kortų dėlionę, tokią kaip Praeitis-Dabartis-Ateitis, ir išsirinkite tris kortas. Dabar įsivaizduokite, kad klientė nori sužinoti ar ji ir vėl susieis su savo buvusiuoju. Pasižiūrėkite į tas tris kortas prieš jūsų akis: kaip interpretuotumėte jas savo klientei? O dabar, jūsų klientas nori sužinoti ar jam verta kraustytis į užmiestį. Kokią istoriją matote dabar? Įsivaizduokite ir kurkite sau įvairias istorijas ir klausimus toms pačioms trims kortos ir pastebėsite kaip kiekvieną kartą skiriasi atsakymai ir istorijos.

Išmokite aiškinti apverstas Taro kortas

Daugelis Taro kortų mokinių tiesiog bijo apverstų kortų! Aš ką tik išmokau 78 kortų reikšmes, o dabar tu nori, kad išmokčiau dar 78?! Žinoma, ne visi Taro kortų aiškintojai naudojasi apverstų kortų aiškinimu, bet net jei jūs vienas iš tokių, tai apverstų kortų reikšmių žinojimas tikrai nepakenks, o tik praturtins jūsų praktiką.

Comments are closed.