Taro kortos. 9 patikrinti būdai kaip teisingai išsirinkti jums tinkančią Taro kortų kaladę

Pradedančiajam Taro kortų aiškintojui išsirinkti Taro kortų kaladę gali pasirodyti tikrai neįveikiama užduotimi. Tiesiogine to žodžio prasme yra šimtai ir net tūkstančiai skirtingų Taro kaladžių, iš kurių gali tekti rinktis, ir kiekviena iš jų turi savo simbolizmą, energiją, istoriją, mitologiją ir vienokią ar kitokią meninę vertę. Be to, yra dar ir pranašavimo ir išminties kortos, kurios dažnai atsiduria prie Taro kortų kategorijos, bet iš tiesų tokios nėra.

Tai gi, nuo ko pradėti? Kaip iš tos neapsakomos galybės kortų išsirinkti tą vienintelę kaladę SAU? Pateiksiu 9 būdus kaip išsirinkti Taro kaladę, kuri būtų tobulai skirta TAU.

1. Ieškok tarpusavio ryšio
Jei yra galimybė, apsilankyk parduotuvėje, kur yra didelis Taro kortų pasirinkimas. Paimk kaladę į rankas. Kokią energiją jauti? Ar jauti kokį nors tarpusavio ryšį? Ar kaladė tave traukia? Taip, skamba labai paprastai, bet tai vienas iš paprasčiausių būdų tą kaladę išsirinkti, ypač, jei mintys vis grįžta prie tos pačios.

2. Įsigilink į tai, kokius pojūčius tos kortos tau sukelia
Gerai įsižiūrėk į Taro kortas, kurios yra kaladėje. Kokia tavo pirma reakcija? Ar spalvos ir piešimo būdas tau atrodo patrauklūs? Ar, pažvelgęs į kiekvieną kortą atskirai, „pagauni” jų reikšmę ir prasmę? Peržiūrėk ir Didžiuosius Arkanus ir Mažuosius, nes kartais Mažieji Arkanai nublanksta prieš Didžiuosius. Taip pat atkreipk dėmesį ir į kortų nugarėles.

3. Išsiaiškink kiek informacijos apie tas kortas tau bus prieinama
rinkinysDauguma knygų su Taro kortų reikšmėmis yra paremtos Rider-Waite kalade, tad jei nori turėti kaladę, kuriai rasi daug informacijos, tuomet Tarot Rider-Waite yra geriausias variantas. Crowley Thoth kaladei taip pat yra skirta nemažai dėmesio ir išleista daug gerų knygų, tačiau Crowley simbolizmas yra pakankamai sudėtingas, tad ši kaladė nerekomenduojama naujokams.
Deja, bet kitoms kaladėms skirtos informacijos pasitaiko mažai. Dažniausiai teks pasitenkinti maža knygele, kuri įeina į kortų komplektą ir suteikia minimalią informaciją. Kita galimybė – pasinaudoti savo paties simbolizmo, numerologijos, astrologijos, misticizmo ir panašių dalykėlių žiniomis.

4. Atkreipk dėmesį į savo patyrimo lygį
Jei Taro kortose esi naujokas, tuomet, greičiausiai, mąstysi apie tai, kad reikėtų pasirinkti kortas, kurioms skirta daug dėmesio, išleista daug knygų ar gausu informacijos internete. Kaip ir minėjau aukščiau, viena iš tokių idealių kaladžių – Rider-Waite kaladė, kuri garsėja dar ir tuo, kad simbolius ir piešinius yra pakankamai lengva suprasti.
Jei esi labiau patyręs, tuomet tave gali traukti ir labiau abstrakčios Taro kaladės, arba tokios, kurių simbolizmas ir reikšmės yra sudėtingesnės.

5. Išsirink tinkamą dydį

Kai kurios Taro kortos yra išleistos skirtingų dydžių. Tai labai svarbu, kai tas kortas tenka maišyti ir dėlioti prieš klientą. Tau ar tavo klientui gali būti sudėtinga tas kortas naudoti, jei jos per didelės ar per mažos. Tad gerai pagalvok prieš rinkdamasis, ar bus patogu jas maišyti ir naudoti buriant?

6. Nuspręsk kokiam tikslui tos kortos bus skirtos
Ar tai bus tavo pagrindinė Taro kaladė, kurią naudosi skaitymams-aiškinimams, ar tai kaladė, kuri tiesiog papildys tavo kolekciją? Jei kaladė bus skirta būrimui, tuomet turi atkreipti didelį dėmesį į tai, ar sugebėsi rasti su jomis bendrą kalbą, ar galėsi rasti pakankamai informacijos, kad galėtum jas interpretuoti. Jei tą Taro kaladę naudosi tik savęs būrimams, tuomet išsirink tai, kas tave iš tikrųjų traukia. Jei skaitysi kitiems, tuomet paieškok ir tokios, kuri būtų ne tik patraukli tavo klientams, bet ir suprantama. Tačiau nepamiršk, kad skirtingos kaladės patiks skirtingiems žmonėms. Jei visgi Taro kaladė bus tavo kolekcijos papildymas, tuomet nereikia nerimauti dėl interpretacijos ir papildomos informacijos – tiesiog išsirink tai kas tau miela ir traukia.

lentyna su taro7. Ieškok kokybės
Dauguma Taro kortų yra spausdinamos ant storesnio popieriaus, kad jas būtų įmanoma naudoti ne vienerius metus. Žinoma, yra ir tokių, kurios bus pigesnės ir ne tokios geros kokybės, o naudojamas popierius susidėvės daug greičiau. Mano patarimas būtų vengti tokių kaladžių, ypač jei Taro kortomis planuoji naudoti kasdien.

8. Nebijok nusipirkti pats
Kai kurie sako, kad Taro kortos turi būti tik dovanotos. Tačiau aš manau, kad daug svarbiau yra rasti tą tobulą kaladę sau ir reiktų padaryti tai pačiam, o ne laukti, kol kas nors susimils ir padovanos tau kaladę. Kitas būdas, jei jau esi prietaringas, artėjant gimtadieniui apie norimą kaladę užsimink draugams, gal būt jie bus pakankamai supratingi ir padovanos tau tai, ko tikrai nori!

9. Pasiskaityk atsiliepimus
Internete pilna svetainių, kuriose gausu atsiliepimų apie įvairias kalades, na, pavyzdžiui Tarot Passages. Tokiose svetainėse labai dažnai rasi ne tik pačios kaladės aprašymą ir įvertinimą, bet rasi ir kortų pavyzdžius.

Kas toliau?
Užeik ir peržiūrėk mūsų paruoštą Rekomenduojamų Taro kortų kaladžių pradedantiesiems sąrašą. Galbūt kažkas tave sudomins?

* * *

Nepamiršk, kad vėliau bet kada GALIMA bus kortas pasikeisti į kitas. Tiesą pasakius, daugelis Taro aiškintojų naudojasi skirtingomis kaladėmis, viskas priklauso nuo tos dienos nuotaikos arba nuo kliento, kuris tą dieną apsilankys. Aš asmeniškai turiu nemažą kolekciją, bet dirbti mėgstu tik su keliomis iš jų, bet čia jau kiekvieno asmeninis reikalas.

2 Comments

 1. ar galma isigyti kortas internetu?

  • Vilnius Occult

   Sveiki, Daiva,
   mūsų pačių el.parduotuvė dar tik ruošiama.
   Kelias nuorodas galite rasti įraše Rekomenduojamos Taro kortos naujokams, bet būsite perkelta į Amazon.com arba į Book Depository.com svetainę. Lietuvoje internetu Taro kortomis dar prekiauja Ezoterinis Aum Centras.

Comments are closed