Viena mūsų skaitytoja uždavė klausimą apie kompiuterizuotas internetines Taro dėliones ir jų aiškinimus: ar verta tikėti tokiu būdu išmestomis kortomis? Ar tai tik žaidimas, ar gali būti naudojama ir rimtam būrimui? Manau, tai pakankamai įdomi tema, kuriai verta skirti atskirą įrašą. Tik norėčiau atkreipti dėmesį, kad tai tik mano asmeniniai pamąstymai. O jūs savo mintis galite išdėstyti apačioje komentaruose…
Nemokamų internetinių kompiuterio generuojamų Taro dėlionių pilnas internetas, bet ar jomis galima pasitikėti ir kiek tokie skaitymai tikslūs? Tiesiogine to žodžio prasme, tokių svetainių tūkstančiai ir galima rasti labai įvairių: mokamų ir nemokamų, paprastų ir sudėtingų, tokių, kuriose suteikiama galimybė „patiems” tas kortas permaišyti, pasirinkti patinkančią kaladę ir norimą dėlionę, kitose, vieno mygtuko paspaudimu, viskas padaroma už jus. Yra ir tikrai neblogų svetainių, kurios pateikia pakankamai išsamias kortų reikšmes (Lotus Tarot, Llewellyn, PhutureMe, Facade), tačiau joms visoms trūksta konkretumo ir detališkumo, ryšio su kitomis kortomis. Net ir pasirinkus sudėtingą dėliojimo būdą, kur realus asmuo nagrinėtų ne tik pavienes kortas ir jų elementus, bet ir bendrą paveikslą, visumą, internetiniai būrimai pateikia tiesiog tradicines ir bendras kortų reikšmes, kurios kartais ir visai „nepataiko” į užduotą klausimą. Sakykim, kažkas paklausė: „Ar visgi surasiu savo antrąją pusę?”, o atsakymą gavo: „Korta žada pasisekimą darbuose, ypač kūrybingam žmogui, pvz, naujos knygos pasirodymas, sėkminga pjesės premjera”… Taip sakant, visai „ne į temą”. Pati esu išbandžiusi nemažą skaičių tokių svetainių ir, mano asmenine nuomone, arčiausiai tiesos, arčiausiai reikšmių pritaikymo pagal situaciją būtų Keltų Kryžiaus dėlionė TAROT-LIVE puslapyje. Kitas šiame puslapyje esančias dėliones taip pat teko išbandyti, bet, manau, šis variantas yra vienas geriausių tarp tų, kurie yra pilnai generuojami kompiuterio.
Yra ir tokių svetainių, kurios nemokamai pateikia tik bendrąsias kortų reikšmes (kaip ir daugelis), bet suteikia galimybę už papildomą mokestį gauti realaus žmogaus, išmanančio Taro, interpretaciją. Tad tokį būdą galima priskirti prie 50/50 variantų. Manau, kad tokio būdo bėda yra tame, kad tarologo interpretaciją, geriausiu atveju, gausite tik kitą dieną, o kartais ir dar vėliau, kai energetika, supusi jūsų asmenybę, jums kilusius klausimus, nuotaiką ir tuometinę situaciją, bus jau išgaravusi. Toks kortų aiškinimo būdas, mano manymu, yra beprasmis laiko ir pinigų švaistymas. Gal ir įdomu, bet…
Man pačiai labiausiai patinka tie internetiniai skaitymai, kur jūs užduodat klausimą, kuris jums rūpi, o visa kita atlieka žmogus, kad ir kuriame pasaulio gale jis būtų. Tokiais atvejais tarologai bando ne tik pateikti savo įžvalgas apie jūsų užduotą klausimą pagal jiems iškritusias kortas, bet ir apie esamą situaciją apskritai. Viena iš tokių svetainių yra TABI. Jie teikia nemokamus Taro skaitymus, kuriuos atlieka asociacijos nariai-savanoriai. Šio puslapio bėda yra ta, kad skaitymų užsakymų skaičius kiekvieną dieną yra ribojamas priklausomai nuo laisvų narių skaičiaus. Todėl kartais savo eilės gali tekti laukti kelias dienas, bet pabandyti verta.
Apibendrinant, manau, kad kompiuterio generuojami internetiniai dėliojimai ir aiškinimai gal ir „pataiko” į esamą situaciją, bet tik bendrais bruožais. Tokios svetainės yra puikus mokymosi įrankis, ypač pradedantiesiems, kurie mokosi įvairių dėliojimo būdų bei pačių kortų reikšmių. Manau, kad mano anksčiau paminėtas 50/50 variantas yra mažiausiai prasmingas, nes susidaro per didelis laiko tarpas tarp iškritusių kortų ir jų interpretacijos gavimo. Tokią paslaugą galima rasti PhutureMe svetainėje ir, manau, daugelyje kitų… Aš pati, kai noriu gauti kažkokį postūmį iš pašalies, dažniausiai tik tam, kad patvirtintų tai, ką ir taip žinau, renkuosi TABI, nes kitame „laido” gale yra realus žmogus, kuris gyvena Taro – gal dar tik pradeda, o gal jau ir profesionalus tarologas, bet tokie žmonės dažnai įjungia ir savo intuiciją ir nesinaudoja tik tuo, ką perskaitė knygose.
Bet kuriuo atveju, internetiniai dėliojimai ir aiškinimai, kompiuteriniai ar paruošti realaus žmogaus, niekada neatstos gyvo susitikimo.
Tokia tad mano nuomonė, o ką manote jūs, mieli skaitytojai?
Įdomus straipsnis.Mano nuomone,kompiuteris negali „išmesti” tikrovę atitinkančių kortų,man tai labiau primena žaidimą…