XIII – MIRTIS

Didžiųjų permainų vaikas arba Mirties vartų valdovas

Mirtis ir gyvenimas neatsiejami, viena gimdo kitą; ar verta pabaiga laikyti tai, kas tuo pat metu yra ir pradžia? Todėl ši korta ir nėra fizinės mirties pranašas. Mirties korta, priešpaskutinė (ne paskutinė!) antro septyneto korta, nurodo ateinantį arba jau prasidėjusį asmenybės atsinaujinimą.

Kartais korta reiškia, kad esate nepaprastai susižavėjęs prievarta ir naikinimu arba jaučiate tokią grėsmę. Tačiau jūsų agresyvūs impulsai bus tik tuomet pavojingi, jei bandysite juos neigti. Jūs galite išmokti naudoti savo galią ir valdžią ne prieš kitus, o į pagalbą sau.

Kortos reikšmė:

Dar vienas gyvenimo etapas artėja
Prie pabaigos. Pačiu artimiausiu
Metu tavyje subręs visiškai nauja
Asmenybė. Kitokiomis taps mintys,
Įsivaizdavimai; atsiras nauji draugai.
Nepasikeitusi liks tik ta gyvenimo
Žiežirba, kurią dažnai vadina siela;
Iš tiesų, tai tik kūrybinė jėga, gebanti
Kurti nauja. Ji ir pereina iš vieno
Įsikūnijimo į kitą.

Tiesiai nereiškia fizinės baigties. Numato gilias psichikos ir požiūrio į gyvenimą permainas. Yra didelis šansas, kad į jūsų gyvenimą ateis kažkas naujo, nepatirto. Tai permainų, kurios yra neišvengiamų gamtos jėgų veiklos rezultatų simbolis. Apie tai, kokios permainos laukia, turi papasakoti kaimyninės kortos. Tačiau bet kuriuo atveju ši korta numato neplanuotas permainas, suteikia šansą naujam startui gyvenime.

Perversta simbolizuoja baimę prieš permainas, reikalų sustojimą, darbą per jėgą. Gali reikšti psichinį letargą. Jei šalia yra geros kortos, tai reiškia lėtą judėjimą link permainų.

 

Ankstesnė korta: XII – Pakaruoklis | Kita korta: XIV – Santūrumas

Comments are closed.