Taro kortos. Viskas turi būti paprasta

Mes kažkodėl labai mėgstame viską komplikuoti ir, taip sakant, iš musės darom dramblį ten, kur to visiškai nereikia… Toks įspūdis, jog mes norime, kad viskas būtų sudėtingiau nei tai iš tiesų gali būti ir yra. Tas pats liečia ir Taro pasaulį…

Yra tūkstančiai Taro kortų dėliojimo būdų, tūkstančiai įvairiausių Taro kortų kaladžių, daugybė skirtingų sistemų, kurios gali būti pritaikytos Taro ir, žinoma, gausybė knygų apie kažką naujo ir paslaptingo, ko dar niekas nematė-neregėjo. Ir tuomet kyla klausimas, kur mes visą tą informaciją kaupiame ir ar ją panaudojame? Ar mūsų galvose tikrai yra pakankamai vietos, kad visą tą informaciją laikytume tvarkingai ir panaudotume, kai reikia?

Yra ir tokių profesionalių tarologų, kurie nori, kad Taro sistema būtų super komplikuota vien tam, kad galėtų pasipuikuoti esą visažiniai ekspertai, o naujokus laikyti atokiau nuo paslaptingojo meno. Jie nori, kad tie, kurie tik pradeda savo pažintį su Taro, nuolat būtų prieblandoje ir nesugebėtų iššifruoti kodo ir atskleisti didžiąsias Taro paslaptis. (Fone skamba nerimą kelianti muzika, kaukia vėjas ir vilkai…)

Bet štai koks reikalas…

Taro neturi būti sudėtinga. Taro neturi būti komplikuota. Ir tau nereikia kalti sudėtingų ir komplikuotų sistemų, kad įsimintum gausą privilegijuotos informacijos ir galiausiai būtum įšventintas į slaptą grupę, ordiną, sektą ar asociaciją…

Iš Taro gausi daugiau, jei į viską žiūrėsi paprastai ir pats visko nekomplikuosi!

Naujoke, nepamiršk: genialumas slypi paprastume.

Jei savo pažintį su Taro dar tik pradedi, neieškok sunkumų ir painiavos. Mokaisi kaip skaityti ir aiškinti Taro, mokaisi reikšmes – visa tai paprasta ir aišku. Nekomplikuok visų šių pradinių žinių gilindamasis į Kabalą, elementų ryšį ar kiekvienoje Taro kortoje ieškodamas slaptų ir paslėptų simbolių. Žinoma, viso to prireiks vėliau, kai jau būsi įvaldęs pradmenis, ir tai tikrai labai įdomu, bet kol dirbi ties pažinimu, įgūdžiais ir pasitikėjimu savo gabumais – pamiršk apie viską, kas paslaptinga ir sudėtinga.

Ir net jei esi pasikaustęs Taro skaitytojas/aiškintojas, manau, nesuklysiu pasakiusi, kad kai viską darai paprastai ir aiškiai, tuomet gali susikoncentruoti ties svarbiausiu – Taro skaitymu.

Ir štai keletas patarimų kaip galėtum tai pasiekti:

Apsistok ties 1-3 kortų dėliojimo būdais

Beveik visos Taro knygos, skirtos naujokams, pateikia ir 10-ties kortų (o kai kurios variacijos turi ir daugiau) Keltų Kryžiaus dėliojimo būdą. Tai tikrai gražus, turtingas ir įžvalgus būdas, bet kartu tai vienas iš sudėtingiausių dėliojimo būdų, ypač, jei tu dar tik pradedi.

Mano manymu, knygos pradedantiesiems turėtų skatinti naujokus naudoti 1-3 kortų dėliojimo būdus, kol tie įgaus žinių ir pasitikėjimo savo jėgomis, ir tik tada pereiti prie kažko sudėtingesnio.

Talentingi Taro aiškintojai vieną kortą gali aiškinti visą valandą… Tad, kai kitą kartą naudosiesi Taro, mesk sau iššūkį ir padaryk tai paprastai, pasinaudodamas nuo vienos iki trijų kortų. Net jei atrodo, kad klausimas labai sudėtingas ir jam spręsti reikia daugiau kortų, priversk save pasinaudoti tik trim kortom. Būk sau negailestingas! Štai tau iššūkis!

Naudokis raktažodžiais

Beveik visi iš mūsų rankovėje turime paslėpę Taro kortų reikšmių paruoštukę (špargalkę), kurią pasiruošėme pagal vieną iš mėgstamų knygų arba bestudijuodami susikūrėme patys. (Žinoma, susikurti savo paties yra daug efektyviau nei naudotis kažkieno kito, bet jei tu tik pradedi, tai bent laikinai pasinaudok tuo, kas yra knygose.)

Pasinaudok savo raktažodžių schema, kai užsiimi kortų skaitymu. Laikinai pamiršk apie detalizuotas kortų reikšmes – tai bus reikalinga vėliau, jei nutarsi rimtai studijuoti Taro; bet jei nori skaityti kortas greičiau ir, taip sakant, nieko nelaukiant, raktažodžiai bus didelė pagalba. Naudokis raktažodžiais, kad pažadintum savo ir kortų tarpusavio ryšį. Pastebėsi, kad net ir vienas žodis, kurį pasirinkai tam, kad primintų apie kortos reikšmę, gali iššaukti begalę įvairių idėjų, sąvokų ir gilių minčių, kurios padės tau skaitant ir aiškinant Taro kortas.

Pabandyk štai ką. Kai skaitai kortas, užsirašyk kiekvienos kortos raktažodžius. Tuomet sugalvok bent vieną sakinį, kuris atitiktų kortos padėtį panaudotame dėliojimo būde ir kuriame būtų panaudoti raktažodžiai. Rezultatas: gausi trumpą ir glaustą istoriją, kurią paprastai ir greitai gali perduoti savo klientui.

Štai vienas iš paprastų pavyzdžių:

Klausimas: Ką turėčiau žinoti apie naujo darbo paieškas?

kortos apie versla

Jei norėčiau visa tai apibendrinti ir savo klientui perteikti paprastai ir aiškiai, gautųsi kažkas panašaus į:

Išaiškėjus nemaloniai tiesai ir sudužus svajonėms, atėjo laikas esminiams pokyčiams, kurių rezultatas priklausys nuo gerai apmąstyto ir pasirinkto sprendimo. Tačiau panašu, kad sprendimas nebuvo teisingas ir dabar tenka kovoti su sunkumais. Ištvermės ir ryžto dėka pasieksi tai, ko taip trokšti. Sunkumai bus nugalėti, svajonės pradės pildytis.

Apsistok tik ties VIENA Taro kortų kalade

Tikrąja to žodžio prasme, yra sukurta tūkstančiai Taro kortų kaladžių – visos jos savotiškai gražios ir išskirtinės. Tačiau, jei nori ir toliau išlaikyti paprastumą, siūlyčiau apsistoti ties viena kalade (na, dėl visa ko, gali turėti dar vieną kaladę ekstra atvejams). Tokiu būdu įgausi daugiau patirties ir pasitikėjimo savo jėgomis, bei išmoksi skaityti kortas taip, kad net nereikės prisiminti kiekvienos kortos reikšmės – tu tiesiog ŽINOSI ką ji reiškia.

Aš asmeniškai dažniausiai dirbu su Rider-Waite Tarot, kuri dažnai priskiriama prie tradicinių kaladžių – ji puiki ne tik pradedantiesiems, bet ir pažengusiems. Nesakau, kad nedirbu su kitom kaladėm, tačiau Rider-Waite Tarot išlieka mano pirminiu pasirinkimu.

Venk pagalbinių kortų

Turiu omenyje situaciją, kai yra traukiamos papildomos kortos, kad geriau paaiškintų kas ir kaip. Tokia praktika gali tave labai STIPRIAI ĮTRAUKTI. Nesi tikras ką tavo skaityme/aiškinime reiškia kažkuri korta, taigi trauki kitą kortą, kad gautum geresnį paaiškinimą. Tuomet gaunasi taip, kad naujai ištraukta korta suteikia tavo ankstesniam aiškinimui visai kitą prasmę, o tau kyla naujas klausimas „Ir ką po galais tai gali reikšti?” ir trauki dar vieną kortą, kad gautum paaiškinimą, o tada dar vieną… ir dar vieną… ir dar vieną… ir baigiasi tuo, kad be pradinio dėliojimo kortų, prieš tave guli dar ir dešimt tų „viską paaiškinančių” kortų.

NEGERAI…

Patarimas? Tokias pagalbines kortas naudok tik tuo atveju, kai tikrai labai labai nesupranti pradinės kortos esmės ir naudokis viena pagalbine korta, o ne dešimčia. Ir naudokis šia praktika kaip galima rečiau.

Atsisakyk komplikuotų sistemų

Panašu, kad beveik visos dvasinės sistemos vienaip ar kitaip susikerta su Taro pasauliu – astrologija, numerologija, Kabala, elementų sąryšiai, hieroglifai, magija, neurolingvistinis programavimas, Vikos (Wicca) kultas ir t.t. ir pan… sąrašas tikrai ilgas…

Suprask mane teisingai: man tikrai patinka matyti ir rasti įvairius tarpusavio ryšius tarp Taro ir visų kitų sistemų, ir tai dažniausiai padeda man geriau ir giliau suprasti Taro kortų reikšmes. Beje, kai kuriems žmonėms šios sistemos tik palengvina mokymosi procesą, bet tai tie žmonės, kurie su minėtomis sistemomis yra pažįstami iš anksčiau.

Bet kai tu tik pradedi savo pažintį su Taro sistema ir dar tik bandai įvaldyti jos pagrindus, tuomet visos papildomos sistemos gali sukelti tavo paties perdegimą! Visko tiesiog per daug…

Taigi, naujoke, grįžtame prie to, kad viskas turi būti paprasta, o tau dabar svarbiausia susikoncentruoti ties pagrindais. Kai pajusi, kad pradėjai pasitikėti savo žiniomis 90%, tuomet prie savo studijų gali prijungti ir naują sistemą. Tačiau nepamiršk kiekvieną kartą savęs paklausti: ar man tai padeda, ar visgi trukdo? Jei bandai pramokti kokią tai labai įmantrią sistemą, bet taip ir „nepagauni” jos esmės, prasmės ir kam ji išvis reikalinga, tuomet tiesiog pamiršk ją, grįžk prie pagrindų ar pasirink kažką paprastesnio. O jei tau viskas aišku, tinka ir patinka, tuomet – pirmyn! Negalvok, kad jei nori būti tikrai geru Taro skaitytoju / aiškintoju / būrėju, turi žinoti viską. Tikrai, ne. Galiausiai, tai net ir neįmanoma, tačiau siekti tobulumo niekas nedraudžia.

Pasidalink savo mintimis ir patirtimi

Jei turi kokių minčių ar patarimų, kurie padėtų naujokams ir ne tik, pasidalink Komentaruose 🙂

Sėkmės!

Comments are closed.