Klaidos, kurias dažniausiai darome skaitydami kortas sau

Nesvarbu ar esi profesionalus Taro skaitytojas, ar tau tai tik hobis ir skaitai kortas tik draugams, tačiau visi mes pasiekiame tą lygį, kai kyla noras visa tai išbandyti „ant savęs”, taip sakant, išsiburti. Taro kortos – tikrai nepaprastas savęs pažinimo įrankis. Kortos suteikia mums galimybę pažvelgti į save ir mus supantį pasaulį bei problemas iš giliau, ypač kai viena ar kita situacija atrodo neišnarpliojama. Tačiau viena didžiausių bėdų skaitant kortas sau – tai objektyvumas, o tiksliau – jo nebuvimas. Kai skaitome kortas sau, kad ir kaip norėtume, išliekame subjektyvūs, nes patys esame savo gyvenimo dalimi ir norime, kad kortos „pasakytų” mums tai, ko taip laukiame, kad mūsų svajos sutaptų su kortų įžvalga. Todėl sau skaityti kortas yra daug sudėtingiau nei kitiems – sunkiau, bet įmanoma, ypač jei stengsimės išvengti žemiau išvardintų spąstų.

1. Taro kortas metame per dažnai

Visiškai normalu ir net rekomenduojama, kad kiekvieną dieną atliktumei bent vieną Taro kortų skaitymą sau. Kas nerekomenduojama, tai padaryti vieną skaitymą prieš pusryčius, kitą per pietus, kad pažiūrėtum ar niekas per tą laiką nepasikeitė, o tada vakare dar vieną, kad pats sau įrodytumei, jog pirmi du būrimai buvo neteisingi.

Taro kortos remiasi skleidžiama energija, tad jei savo nuotaikas, emocijas ir visą tą energijos maišalynę kortoms pateiksi per dažnai, tai tokią pačią maišalynę ir sumišusias žinutes gausi pats. Jei kiekvieną dieną išsitrauki po vieną kortą, tai tą ritualą išlaikyk ir toliau, pasistenk savo skaitymus išlaikyti ties vienu per dieną. Neuždavinėk vieną ir tą patį klausimą tikėdamasis gauti kitokį atsakymą, nepadėsi nei sau, nei tave supančiai energijai.

2. Išsirenkame tinkamą reikšmę

Aplinkui pilna knygų, kuriose gausu kuo įvairiausių interpretacijų, kurios kartais netgi viena kitai prieštarauja. Visiškai natūralu, kad skirtingi žmonės Taro kortas skaitys skirtingai. Net jei esi jau tiek pažengęs, kad knygose reikšmių nebeieškai, visgi išlieka ta viliojanti galimybė kažkurią iš jų iš naujo peržvelgti, jei tau nepatinka tai, ką matai prieš tave esančioje dėlionėje. O jei turi kelias knygas, tuomet imi antrąją ir op! žiūrėk, radai jau daug palankesnę reikšmę iškritusiai Devynių Kardų kortai, bet ne tokią palankią Teisingumui. Tada griebiesi ketvirtos knygos, gal ta turės daugiau palankių interpretacijų.

Taip pasiekiamas aukščiausias melo laipsnis. Apsimetame, kad tai kortos mums tai pasakė, nors, iš tiesų, meluojame patys sau. Patarimas? Arba nesinaudok jokiomis Taro knygomis ir apsistok ties tomis interpretacijomis ir žiniomis, kurias pritaikytum kitam, arba naudokis tik viena pasirinkta knyga ir neieškok pagalbos kitose. Taro kortos duoda atsakymus, pasiremdamos tuo, kas sukasi TAVO galvoje, o ne kažkokio eilinio autoriaus.

Patarimas: pasistenk burti sau lyg burtum geriausiam savo klientui. Juk nesakysi jam tik tai, ką jis taip nori išgirsti, o pasistengsi perteikti jam viską subalansuotai ir taip kaip yra. Įsitikink, kad su savimi elgiesi taip pat.

Nustatyk save taip, kad kad ir kokią žinią kortos bandys tau perduoti, tai bus ta žinia, kurios šiuo metu reikia tavo aukštesniąjam AŠ. Gera tai žinia ar bloga, bet šiuo metu tavo aukštesniąjam Aš reikia tai išgirsti, kad kuo produktyviau galėtų tęsti savo kelią gyvenime.

3. Kuo daugiau, tuo geriau

„Na, dar vieną, kad aiškiau būtų”, toks mūsų pasiteisinimas. Tačiau, iš tiesų tikimės, kad galiausiai iškris tai, ko taip norime ir laukiame, ypač jei pradinis dėlionės variantas nėra mums labai palankus.

Jei skaitytumei kortas savo klientui, draugui ar šeimos nariui, gal ir susigundytumei ištraukti papildomą aiškinamąją Dėliojimų būdaikortą,  ypač kai dėlionė ir jos aiškinimas tikrai neturi prasmės, ir tai visiškai normalu, bet juk netrauksi kortą po kortos, kol pereisi pusę kaladės, beieškodamas Mago kortos, ar ne? Tai va, nedaryk to ir tuomet, kai aiškini kortas sau. Kortos iškrito kaip iškrito, o pasirinktas dėliojimo būdas atspindi tavo dabartinę padėtį. Kaip žinia, jei jau skaitai kortas kurį laiką ir maždaug žinai kaip tai veikia, tai turėtumei žinoti ir tai, kad rytoj viskas gali būti kitaip ir kitaip gali būti tik tavo paties dėka.

Jei tau nepatinka, ką sako dėlionė, nieko nekeisk, nesukčiauk, nepritaikyk savo reikmėms ir nekartok tos pačios dėlionės ar klausimo – geriau pakeisk savo nusistatymus, nuotaiką ir aplinkinę energiją bei padėkok blogam skaitymui, kad tave perspėjo, jog atėjo laikas kažką keisti.

Kita panaši problema yra ta, kad dėliodami Taro kortas sau, pasirenkame sudėtingus dėliojimo būdus. Kuo sudėtingesnis dėliojimo būdas ir kuo daugiau kortų yra panaudojama, tuo didesnis šansas, kad skaitymas bus miglotas ir sunkiai suvokiamas. Profesionalūs aiškintojai ir patyrę entuziastai moka ir gali savo būrime panaudoti ir 50 ar daugiau kortų, ir net jei dauguma tokio kelio nesirenka, tai tikrai įmanoma. Bet ar to reikia, kai kortas dėliojame sau? Kartais pilnai užtenka 3-5 kortų ir jos pasakys ne mažiau nei 29…

4. Susijaudinimas

Kai nutinka kažkas nemalonaus ir tau reikia atsakymo čia ir dabar, kyla tikrai didelė pagunda griebti savo Taro kortų kaladę ir pulti dėlioti / skaityti / aiškinti, kai širdies ritmas dar nenurimęs, o rankos dreba iš jaudulio – gal ir sunku atsispirti, bet BŪTINA.

Stiprios emocijos yra linkusios tiesiogiai įtakoti kaip kortos interpretuojamos, kaip ir kurios iš jų iškrenta. Dauguma profesionalių Taro kortų aiškintojų pakankamai dažnai užsimena apie tai, kaip tiksliai Taro kortos atspindi mūsų baimes, ypač tuomet, kai esame pernelyg susijaudinę.

Prieš imdamas kortas į rankas, įsitikink, kad nusiraminai iki tokio lygio, jog gali visiškai objektyviai ir nieko per daug nesitikėdamas jas perskaityti. Galbūt turėsi palaukti kelias valandas, o gal kelias dienas, kol pasieksi tą sau įprastą (o gal net ir aukštesnį) objektyvumo lygį, ir tik po to imsiesi Taro kortų skaitymo sau.

5. Geros ir Blogos kortos

Tai taip pat labai dažnai pasitaikanti klaida, kai vienos ar kitos kortos yra vertinamos kaip geras Geros ar blogos kortosar blogas ženklas. Tai labai dažnai pasitaiko tiems, kuriems tiesiog dar trūksta žinių apie Taro kortas, jų reikšmes, kilmę ir santykį su kitomis kortomis; arba kai jis ar ji tik mokosi kaip interpretuoti vieną ar kitą kortą atskirai.

Patyrę ar profesionalūs Taro aiškintojai puikiausiai žino, kad kiekviena korta turi ir gerąją, ir blogąją pusę, ir kad kortų interpretacija priklauso nuo kur kas daugiau nei nuo vienos kortos. Kai skaitai kortas sau, pasistenk išmokti bent pagrindines interpretacijas ir atsimink padėties reikšmes.

Kai skaitai Taro kortas sau (ar kitiems), turi mokėti papasakoti bendrą istoriją, kurią tau pasakoja pačios kortos, ir supratimas ką korta reiškia būdama vienoje ar kitoje pozicijoje ar atsidūrusi šalia vienos ar kitos kortos iš Mažųjų ar Didžiųjų arkanų, gali visiškai pakeisti tavo supratimą apie blogą įžvalgą ir taip labai nebegąsdinti.

6. Pranašystė ir Patarimas

Dauguma Taro naujokų daro tą pačią klaidą, savo dėmesį sutelkdami į pranašystes: koks bus jų vyras ar žmona, kiek vaikų turės ir pan. Taro kortos gali būti naudojamos pranašystėms ar kokia bus įvykių raida ateityje, tačiau Taro yra kur kas daugiau nei magiški pranašavimo triukai. Tai nuostabus įrankis ir patarėjas, kuris ne tik papasakoja apie ateitį, bet taip pat geriau paaiškina tavo dabartinę situaciją, kaip tavo praeitis įtakojo tai, jog atsiradai dabartinėje situacijoje, kaip jaučiasi žmonės, esantys aplinkui tave ir dar daugiau. Kuo Taro kortų aiškintojas labiau patyręs, tuo daugiau informacijos jis ar ji gali ištraukti iš kelių iškritusių kortų.

Sutelkiant savo dėmesį tik į ateities pranašavimą tu tiesiog apvagi ir nuvertini tikrąją Taro paskirtį ir pažemini iki kažko panašaus į kortų triukus ar magišką 8 rutulį. Norėdamas tikrai pažinti ir suprasti ką Taro tau sako, turi išmokti tą slaptą kalbą, išmokti klausyti ir pažvelgti į visus galimus dėlionės aspektus, o ne tik tai, kas laukia ateityje ir kokie bus rezultatai.

7. Žinau tik tiek, kiek…

Yra toks senas geras posakis Tu žinai tik tiek, kad būtum pavojingas. Tas pats galioja ir Taro naujokams, ypač tiems, kurie nejaučia reikalo tobulėti ir judėti toliau. Visada įdomu susikurt savo dėliojimo būdus ar interpretuoti kortas, pasitelkiant tik savo „kažkur skaičiau” žinias, vaizduotę ar fantaziją. Jei tavo žinios tik paviršutinės, jei apskritai geriau pažįsti tik vieną kitą kortą ir visiškai nieko nesupranti apie kortos poziciją, pakliūsi į savo paties spąstus ir, patikėk, tikrai nieko gero iš to nebus, taip sakant, tavęs laukia skausmingas pasivažinėjimas kalneliais, o dar paprasčiau – BUS BĖDOS.

Kad ir ką gyvenime bedarytum, kad ir kuo užsiimtum, nepakankamos žinios apie naudojamus įrankius ar priemones gali būti potencialiai žalinga ir pavojinga patirtis, nesvarbu ar dirbi prie staklių, esi chirurgas, ar skaitai Taro kortas – visur galioja tos pačios taisyklės. Teko narplioti tokias situacijas, kai save laikęs patyrusiu Taro skaitytoju žmogelis kortas bandė interpretuoti iš savęs, taip kaip tik jis jas suprato, kai Dvi Taurės jam reiškė pagyvėjimą ir atsinaujinimą, o šalia esantis Bokštas visa tai sunaikino ir pasėjo mirtį. Jau nekalbu apie tai, kad jo besiklausantis klientas buvo pakraupęs ir bekeliąs triukšmą. Labai svarbu suvokti kiekvieną kortą kaip įmanoma giliau, pažinti jas visas kartu ir atskirai, kaip jos elgiasi būdamos vienoje ar kitoje pozicijoje, nes dauguma jų slepia ne vieną veidą ir asmenybę. Tik tuomet gali skaityti kortas sau ir kitiems. Kuo mažiau žinai, tuo daugiau šansų, kad visiškai nepagausi esmės ir tik bereikalingai nerimausi.

8. Kaip sutilpti į vieną minutę…

Na, ką galiu pasakyti? Dar ir dabar pagaunu save darant tą pačią klaidą, tad kaip galiu duoti patarimus? Turėčiau įsiklausyti ir įsiskaityti į savo pačios patarimą, ar ne? Tačiau, būtent apie klaidas ir kalbame…

Žinai juk kaip būna, galvoje sukasi klausimas ir sakai sau, kad ant staigiųjų išsitrauksi kelias kortas, kad aiškiau būtų. Išsitraukit tris-Taro laikrodisketurias kortas. O tada viską supaprastiname… Verti kortas ir galvoje sukasi mintys: „Gerai, reiškia, kad nekreipiu dėmesio į savo intuiciją. Aišku. Toliau. Kažko nepastebiu. Aišku, supratau. Turiu padaryti sudėtingą sprendimą ir nežinau, kurį kelią geriau pasirinkti. Taip, taip, viskas aišku.”. Taip sakant, išsibūrei. Trumpai ir aiškiai?!

Problema tame, kad nesuteiki sau laiko įsigilinti į tai, kas iš tiesų prieš tavo akis. Nerandi laiko įjungti intuiciją ir priimti tikrąją žinutę, o ne sutrumpintą jos variantą. Iš tiesų, tai tik sugaištame laiką, o naudos jokios.

Patarimas: iš tiesų viskas labai paprasta, tiesiog skirk sau bent 10 minučių, tačiau geriausia, kad jei prireiktų, galėtum skirti sau ir pusvalandį, valandą ar net kelias. Padaryk viską, kad tavo paties Taro kortų skaitymas užimtų būtent tiek laiko, tiek tavo paties dėmesio ir susikaupimo, kiek reikia. Grįžtame prie to paties, skirk sau tiek pat laiko ir dėmesio, kiek skirtum savo klientui.

Apibendrinant: dėl savęs pasistenkite tiek pat, kiek stengtumėtės dėl savo kliento: skirkite sau laiko ir dėmesio, būk objektyvus ir teisingas.

Visos aukščiau išvardintos klaidos – tai tik nedidelė dalis to, ką vos ne kiekvienas naujokas turi patirti savo kailiu, tačiau po kažkurio laiko ima skverbtis ir pati patirtis. Kol nesijauti visiškai pasitikintis savimi, kol nesupranti kaip Taro veikia, kaip kalba, patarčiau per rimtai į viską nežiūrėti, ir vienos ar kitos kortos reikšmės neimti per daug giliai į širdį. Štai kodėl svarbu, kad šalia būtų žmogus, kuris galėtų pagelbėti, pvz, patyręs Taro skaitytojas, galbūt kažkas, kas Taro skaito / aiškina pragyvenimui, pažįsta kortas kaip nuluptas ir kiekvieną dieną su jomis bendrauja. Kai mokaisi kartu su patyrusiu ir objektyviu patarėju, tampa daug paprasčiau suprasti visą interpretacijų eigą, įgauni daugiau pasitikėjimo ir emocinės ramybės. Žinoma, klaidų bus, bet jų bus mažiau ir jas bus lengviau ištaisyti ir suvokti, kad ateityje nepadarytum to paties.

Na, o jei turi kokių pastebėjimų, pasiūlymų ar nori pasidalinti savo mintimis bei patirtimi, palik komentarą!

2 Comments

  1. Labai daug geru pamokymu. Labai dekui

Comments are closed